Ewa Wasilewska: Nie wyrzucajmy prezentów!

» ODPOWIEDŹ do: List kard. Nycza na Rok Wiary

Drodzy Ojcowie!

Dostaliśmy wszyscy od Papieża wielki prezent w postaci Roku Wiary. Wspaniale, że namawiacie nas, Ojcowie do włączenia się w jego obchody, do niewyrzucania tego prezentu, tylko do korzystania zeń, jeszcze lepiej, że wysuwacie konkretne propozycje jak to robić.

Odczytuję Wasz list jako zachętę, skierowaną bezpośrednio do mnie, do pogłębiania mojej wiary. List odnosi się do najważniejszej dla katolików sprawy. Bardzo mnie cieszy, że jest pełen konkretów, zapowiedzi, propozycji... Przypominacie za Ojcem ??więtym o mojej odpowiedzialności za współ-wierzących, za kształt naszego Kościoła, za młodzież. ??wietnie, że kładziecie nacisk na własną formację członków Kościoła, na celebrowanie uczestnictwa w liturgii. Cieszy mnie też, że mogę na tak różnorodne sposoby włączyć się w ten Rok Wiary. Za szczególnie ważne uważam podjęcie trudu zorganizowania dodatkowej katechezy dla dorosłych w mojej diecezji. To świetny pomysł - przecież my, wierni (a może tylko moje środowisko), ciągle narzekamy, że brak takiej katechezy, że w przypadku wielu osób ich najbardziej aktualne informacje o wierze pochodzą z czasów licealnych, a potem jest próżnia. Tym cenniejsza wydaje mi się ta inicjatywa, że rzeczywiście widać jej potrzebę. Może przestaniemy być niedzielnymi katolikami na co dzień żyjącymi zupełnie bez Boga. Może zaczniemy rozumieć choć trochę bardziej o jakich niezwykłych tajemnicach mówimy co niedziela wyznając naszą wiarę. Może potrafimy ją pogłębiać organizując się sami - według Waszych wskazań. Może. Kibicuję i sama biorę się do dzieła.

bp Edward Dajczak

Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska

bp Zdzisław Fortuniak

Archidiecezja Poznańska, bp pom.

abp Wiktor Skworc

Archidiecezja Katowicka

bp Damian Andrzej Muskus

Archidiecezja Krakowska, bp pom.

abp Stanisław Gądecki

Archidiecezja Poznańska

przewodniczący KEP

abp Marek Jędraszewski

Archidiecezja Łódzka

z-ca przewodniczącego KEP

abp Józef Kowalczyk

Archidiecezja Gnieźnieńska

em. prymas Polski

bp Henryk Tomasik

Diecezja Radomska

bp Janusz Stepnowski

Diecezja Łomżyńska

abp Józef Michalik

Archidiecezja Przemyska

bp Krzysztof Nitkiewicz

Diecezja Sandomierska

abp Wojciech Polak

Archidiecezja Gnieźnieńska

prymas Polski

bp Adam Bałabuch

Diecezja Świdnicka, bp pom.


dobre info o biskupach:


nasz Biskup:
najnowsze wypowiedzi:

Bp Czaja: to będzie początek dzieła intronizacji Jezusa Chrystusa w Polsce i w narodzie polskim

KAI, 2016-01-28

„Akt intronizacyjny w Krakowie – Łagiewnikach nie będzie zwieńczeniem, lecz początkiem dzieła intronizacji Jezusa Chrystusa w Polsce i w narodzie polskim” – zapewnia w rozmowie z KAI bp Andrzej Czaja – przewodniczący Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych.

zobacz na ekai.pl

Abp Gądecki na synodzie: nie mamy władzy, aby zmieniać doktrynę Kościoła

KAI, 2015-10-12

Osoby żyjące w powtórnych związkach małżeńskich nie powinny uważać się za odłączone od Kościoła, choć - nie będąc w stanie łaski uświęcającej - nie mogą przystępować do Komunii świętej - to główne przesłanie wystąpienia przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego na synodzie w Rzymie. "Tak jak przypomniał nam Papież Franciszek, my tu

zobacz na ekai.pl

Abp Hoser: synod nie będzie tworzył prawdy przez głosowanie

KAI, 2015-10-06

Synod nie jest parlamentem i nie będziemy tworzyć prawdy przez głosowanie, a tylko będziemy tej prawdy szukać i odczytywać tak, jak Duch św. nam pozwala. Te słowa papieża Franciszka uznał abp Henryk Hoser za bardzo ważne, podsumowując pierwszy roboczy dzień obrad XIV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów nt. powołania i misji rodziny w Kościele i świecie współczesny

zobacz na ekai.pl
odpowiadamy.eu - na listy się odpowiada

(c) odpowiadamy.eu